Red Giant

Sierpień 2357 rok.
Ósma misja na pokładzie USS Discovery”
Dowódca: porucznik Tagira
Okręt: USS Discovery”
Założenia: Admirał Tennant, dowódca Bazy Gwiezdnej 173 rozkazał udanie się do systemu 443 Serpentis i zbadanie dziwnej anomalii pochodzącej z gwiazdy układu. Gwiazda emitowała strumień cząsteczek w interwałach przypominających próbę komunikacji. USS Discovery” udał się niezwłocznie do systemu 443 Serpentis.
Przebieg: Po przybyciu do systemu USS Discovery” został zaatakowany strumieniem cząsteczek które wypaliły kryształy dilithium pozostawiając okręt z minimalną ilością mocy, dryfujący powoli w stronę korony gwiazdy układu. Wobec pojawienia się romulańskiego Warbirda, załoga zdecydowała się modulując tarczę ukryć w koronie gwiazdy. Po analizie okazało się że źródłem emisji cząsteczek i ataku jest pozostająca w koronie gwiazdy, niewidoczna dla sensorów planeta. Drużyna wypadowa prowadzona przez porucznik Tagirę, zdołała ustalić że pod powierzchnią planety znajdują się przedstawiciele cywilizacji Arcimi. W wyniku działania przebogatych złóż surowego dilithium, wstrząsy wytrąciły planetę z jej orbity i skierowały ją w pole grawitacyjne gwiazdy układu. Arcimi, niegdyś planeta klasy M, zmieniła się w niezdatną do życia a mieszkańcy schronili się w podziemnym azylu oraz zbudowali Oko Arcimi, złożony system komunikacyjny który nadawał sygnał pomocy. Właśnie ten sygnał, niechcący uszkodził USS Discovery” a także okręt romulański. W wyniku machinacji romulan, drużyna wypadowa została na krótko uwięziona przez acrimian ale zdołał się uwolnić i porozumieć z ludem Acrimi. Po ustabilizowaniu przez cząsteczki tachionowe złóż dilithium, okazało się że planeta może przebywać w koronie gwiazdy jeszcze jakieś sto lat w związku z czym podjęto przygotowania do powolnej ewakuacji Arcimi oraz założenia kolonii Federacji która zacznie wydobywać dilithium. Lud Arcimi złożył formalny wniosek o przyjęcie ich w poczet członków Federacji.

Uczestnicy:
porucznik Tagira
porucznik Ardett
porucznik Dumas
podporucznik Kenneth

Uwagi: Mimo wrogiej postawy romulan, zdecydowano się udzielić im pomocy i dostarczyć rafinowane dilithium aby mogli opuścić układ gwiezdny i wrócić do domu. Dowództwo Gwiezdnej Floty ocenia że decyzja była słuszna i pozwoli na ocieplenie stosunków z Imperium Romulańskim. Wszyscy członkowie drużyny wypadowej otrzymali pochwały.

Red Giant

Star Trek LUG Campaign Archie80