On the Edge of Night

Listopad 2366 rok.
Piąta misja na pokładzie USS “Discovery”
Dowódca: podporucznik Dumas poźniej porucznik Tagira
Okręt: USS “Discovery”
Założenia: USS “Discovery” został wysłany na spotkanie z USS “Tenebrae” który obserwował zapadanie się pulsara FGC-27 w mgławicy ciemnej materii Mar Obscura. W trakcie lotu USS “Discovery” otrzymał sygnał awaryjny z USS “Tenebrae” i z pełną mocą warp ruszył na pomoc.
Przebieg: Jako że mgławica posiadała przeszkody nawigacyjne w postaci plam ciemnej materii kapitan Potrikos postanowiła że na ratunek USS" Tenebrae" wyruszy prom dowodzony przez podporucznika Dumas z podporucznikiem Melbru oraz chorążym Daviesem. Po dość ciężkim locie, wykorzystując tylko predkość impulsowa dotarto do całkowicie pozbawionego mocy okrętu. USS “Tenebrae” dryfował w kierunku plamy ciemnej materii więc załoga promu miała tylko kilka minut na ewakuacje pozostałych przy zyciu członków załogi. Byli to kapitan Pitt, dowódca, porucznik Srri, oficer naukowy oraz Dr Winters, specjalistka od ciemnej materii. Po ewakuacji na pokład promu, załoga nadludzkim wysiłkiem przywróciła część mocy okrętu i lecąc prawie na ślepo wyprowadziła USS “Tenebrae” z mgławicy chwilę przed zapadnieciem się pulsaru FGC-27.
USS “Tenebrae” po dokonaniu napraw został obsadzony przez załogę szkieletową pod dowódctwem porucznika Alioka i ruszył w stronę Bazy Gwiezdnej 260 gdzie miał udać się także USS “Discovery”. Jednakże, łamiąc rozkazy Gwiezdnej Floty kapitan Potrikos nakazała udać się w kierunku pobliskiego pulsara Bonisar 1, nakazując prędkość która groziła bezpieczeństwu okrętu. II oficer porucznik Tagira wraz z podporucznikami Dumas i Melbru przeprowadzili śledztwo z którego wynikły następujące fakty: USS “Tenebrae” został zaatakowany przez nieznane, energetyczne istoty zamieszkujące zapadajacy się pulsar FGC-27. Po wyemitowaniu cząsteczek tetrionowych atak pozornie ustał ale istoty wnikneły w podsystemy statku i całkowicie pozbawiły go mocy zabijając prawie całą załogę. Kiedy zrozumiały swój błąd wnikneły w ciała kapitana Pitta, porucznika Srii oraz Dr Winters i czekały na ratunek. Po przybyciu na USS “Discovery” i dokładnym rozeznaniu działania okretu wyszukały inny pulsar, Bonisar 1 i opuściły ciała swoich gospodarzy przejmując tym razem ciała i umysły kapitan Potrikios, I oficera komandora porucznika Papauba oraz głównego kontrolera lotu porucznika Cheunga. Porucznik Tagirze przy pomocy porucznik Dr Lukin, podporuczników Melbru, Dumasa, Elbruna oraz kapitana Pitta który doszedł do siebie po opuszczeniu jego ciała przez energetyczne istoty, udało się opanować mostek i przywrocić porządek na okręcie. Wtedy jednak istoty kolejny raz opuściły ciała gospodarzy i tym razem wnikneły bezpośrednio do podsytemów stacji. Pamiętając jaki los spotkał USS “Tenebrae”, załoga zdecydowała się na negocjacje w wyniku ktorych zawieziono energetyczne istoty do ich nowego domu w pulsarze Bolisar 1 a okręt po przywróceniu ładu udał się do Bazy Gwiezdnej 260.

Uczestnicy:
porucznik Tagira
podporucznik Dumas
podporucznik Melbru

uwagi: Dzięki sprawnosći umysłów załogi udało się uniknąć prawdopodobnej utraty USS “Discovery” za co załoga została nagrodzona pochwałami. Natomiast dzięki brawurowej akcji podporuczników Dumasa i Melbru oraz chorążego Daviesa udało się odzyskać USS “Tenebrae” co dowodctwo gwiezdnej floty uznaje za zważyszwszy na nikłe prawdopodobieństwo sukcesu tego wydarzenia, osiągnięcie wyjątkowe i postanawia przyznać wymienionej trójce wysokie odznaczenia.

On the Edge of Night

Star Trek LUG Campaign Archie80