Ghosts of the Past

Wrzesień 2366 rok.
Czwarta misja na pokładzie USS “Discovery”
Dowódca: Komandor Bartok
Okręt: USS “Discovery”
Założenia: Pierwszym celem misji było ustalenie losu cywilizacji Minosian z planety Minos. Minosjanie byli znani jako galaktycznik projektańci i handlarze bronią. W 2350 roku cała populacja Minosa tajemniczo znikneła, przypuszczalnie stając się ofiarą jednego ze swoich wynalazków. Drugim celem było zbadanie doniesień jakoby na Minosie znajdowała się broń ostatecznej zagłady zdolna zniszczyć całą galaktykę i gdyby pogłoski okazały się prawdą, neutralizacja owej broni.
Przebieg: Po przybyciu na orbitę Minosa, USS “Discovery” transportował drużynę wypadową do tajnego górskiego kompleksu gdzie spodziewano się znaleźć odpowiedzi na pytania o los mieszkańców Minosa oraz lokalizację broni ostatecznej zagłady. Dowódcą drużyny wypadowej został komandor Komandor Bartok z wywiadu Gwiezdnej Floty. Członkami: porucznik Iskandari, szef sekcji archeologicznej USS “Discovery”, T’Suus, vulkańska psychohistoryk, dr Tolas, andoriański archeolog oraz podporucznicy Tagira i Ardett jako ochrona. W trakcie eksploracji kompleksu doszło do tragedii. Romulański szpieg udający dr Tolasa zamordował T’Suus kiedy ta odkryła jego podwójną tożsamość. Zbiegło się to w czasie z odkryciem broni ostatecznej zagłady. Tolas wezwał na pomoc Romulan którzy zaatakowali USS “Discovery” na orbicie w sile trzech okrętow klasy D’deridex oraz przepuścili desant na kompleks w celu zdobycia broni. Jak ustalil członkowie drużyny wypadowej, broń mogła być użyta tylko na Minosie i służyła do destabilizacji jądra planety. USS “Disovery” ponosił ogromne straty wobec przeważających sił romulańskich. Postanowiono o przekazaniu Romulanom broni która tak naprawdę nie miała dla nich żadnej wartości. Oszukani Romulanie wstrzymali ostrzał USS “Discovery” i szturm bazy i zadowoleni pozwolili na ewakuację drużynie wypadowej. USS “Discovery” udał się do Bazy Gwiezdnej 103 w celu napraw mając pewność że na Minos nie znajduje się żadna broń mogąca zachwiać balans sił między Federacją a Imperium Romulańskim.

Uczestnicy:
Podporucznik Ardett
Podporucznik Tagira

Uwagi: W trakcie bitwy na orbicie podporucznicy mieli dostęp do potencjału obronnego planety co pozwoliło by im obronić USS “Discovery” i zniszczyć Romulan. Zamiast tego zdecydowano przekazać im bezwartościową minosjańską broń i zażegnać konflikt. Doceniając pomysłowość i inicjatywę kapitan Potrikos wystąpiła o odznaczenia dla podporuczników które zostały przyznane.

Ghosts of the Past

Star Trek LUG Campaign Archie80