Danurian Factor

Misja w holodeku. Rok 2361.
Misja stanowiła zaliczenie III roku studiów w Akademii Gwiezdnej Floty.
Dowódca: Kadetka 2 klasy Tagira.
Okręt: USS “Yorktown”
Założenia: W celach szkoleniowych odtworzono realia z roku 2270, kadeci odtwarzali rolę poruczników szefów działów na okręcie klasy Constitution USS “Yorktown” pod dowództwem kapitana Fostera. Misja działa się w pobliżu Klingońskiej Strefy Neutralnej w sektorze Scion, trzy lata po podpisaniu Traktatu Organiańskiego kończącego wojnę z Klingonami. W wyniku Traktatu, sektor Scion został terenem niczyim do momentu kolonizacji przez Federację bądź Klingonów. Celem misji było przewiezienie kolonistów z bazy “Glenconner” na Scion I na nadającą się do zamieszkania planetę klasy M Scion III oraz unikanie kontaktu z istotami ze Sciona II. Scion III był ważnym punktem strategicznym ze względu na występowanie tam złóź surowca znanego jako eridennium wykorzystywanego w technologi tarcz.
Przebieg: Po przybyciu na orbitę Sciona I że baza “Glenconner” została opuszczona w wielkim pośpiechu. W przestrzeni okalającej planetę wykryto ślady napędu warp klingońskiego krążownika który udał się w kierunku Scion III a następnie w głąb Klingońskiej Strefy Neutralnej. Wobec wykrycia śladów bytności ludzi i klingonów na Scion III, kapitan Foster postanowił wysłać kadetów w celu sprawdzenia. Kadeci udali się promem na powierzchnie planety wobec braku mozliwości uzycia transportera ze względu na zakłócenia powodowane przez eridennium. Na planecie odkryto że kolonistów porwali mieszkańcy planety, uciekinierzy z Ziemi którzy osiedlili się na Scion III po Wojnach Eugenicznych współpracujacy z Klingonami. Mieszkańcy nazywający siebie na cześć ich dawnej przywódczyni Danurianami byli potomkami superżołnierzy hodowanych do walki w wojnach przełomu XX i XXI wieku, wszyscy posiadali ponadprzeciętne zdolności psi. Klingoni którzy nawiązali z nimi kontakt parę miesięcy wczesniej przedstwali im wizję Federacji jako chaotycznego, przepełnionego wojnami i okrucieństwem bytu, podbijającego kolejne rasy i planety a siebie jako miłującą pokój, oświeconą kulturę. W ten sposób chcieli zapewnić sobie dostawy eridennium. Klingoni przekonali Danurian iz obecność kolonistów na Scion I jest niechybnym znakiem kolonizacji Scion III i zniewolenia Danurian. Razem porwali kolonistów i załogę bazy “Glenconner” mysląc że Federacja po tajemniczym zniknięciu porzuci plany kolonizacji. Po wyjaśnieniach kadetów i przedstawieniu prawdziwej wizji Federacji, Danurianie przystali na kolonizację planety pod warunkiem, że to samo mogą uczynić Klingoni. Niestety w trakcie uroczystej kolacji Przywodczyni Danurian została zamordowana zatrutą klingońską strzałką, a wina spadła na kadetów. Podczas swoistej próby udowodnili jednak swą niewinność wobec czego Danurianie postanowili wymordować Klingonów jako odpowiedzialnych za mord. Zdecydowana postawa kadetów i przeprowadzone śledztwo ujawniło jednak prawdziwą morderczynie bojącą się o los Danurian w mieszanej Danuriańsko-Federacyjno-Klingońskiej społeczności. Misja została zakończona podpisaniem specjalnego porozumienia między trzema stronami.

Uczestnicy:
Kadetka 2 klasy Arista Tagira (p.o. porucznika, główny oficer naukowy i II oficer USS “Yorktown”)
Kadet 2 klasy Jean-Pierre Dumas (p.o. porucznika, szef inżynier USS “Yorktown”)
Kadet 2 klasy Eitol Melbru (p.o porucznika, szef ochrony USS “Yorktown”)

Uwagi: W trakcie misji kadeci mogli wykorzystać przekonanie Danurian o winie Klingonów i pozyskać złoża eridennium dla Federacji na wyłączność takie zachowanie byłoby jednak z kodeksem etycznym Zjednoczonej Federacji Planet oraz pogorszyłoby napięte stosunki z Imperium Klingońskim. Swoim działaniem kadeci zasłużyli na pochwały i byc może na odznaczenia jednakże misja była symulacją.

Danurian Factor

Star Trek LUG Campaign Archie80