Crusoe Effect

Marzec 2366 rok.
Druga misja na pokładzie USS “Discovery”.
Dowódca: Podporucznik Tagira.
Okręt: USS “Discovery”.
Założenia: Po zaokrętowaniu nowego oficera kontroli lotu, chorążego Kennetha z Bazy Gwiezdnej 39-Sierra, USS “Discovery” w czasie rutynowego patrolu otrzymał sygnał alarmowy z patrolowca USS “Patuxent” który zaginął dwa miesiące wczesniej. Okręt udał się z misją ratunkową na Rogun II skąd dochodził sygnał.
Przebieg: Na Rogunie II, drużyna wypadowa dokonała poprawnej ekstrakcji jedynego ocalałego członka załogi patrolowca, chorążego Daviesa. Davies myśląc że spędzi na planecie resztę życia, wszedł w kontakt z prymitywna rasą zamieszkującą Rogun II czym złamał Pierwszą Dyrektywę. Szkody zostały zminimalizowane zgodnie z protokołami Gwiezdnej Floty.

Uczestnicy:
Podporucznik Tagira
Chorąży Ardett
Chorąży Kenneth

Uwagi: Dzięki przytomności umysłu chorążych Ardetta i Kennetha nie doszło do dalszych naruszeń Pierwszej Dyrektywy kiedy dowódca podporucznik Tagira o mało co nie doprowadziła do jej złamania. Chorążowie otrzymali pochwały natomiast podporucznik Tagira słowną reprymendę. Za złamanie Pierwszej Dyrektywy chorąży Davies został ukarany naganą ale zważywszy na okoliczności pozwolono mu pozostać w Gwiezdnej Flocie i dołączył do załogi USS “Discovery”.

Crusoe Effect

Star Trek LUG Campaign Archie80