The Rescue at Xerxes IV

Grudzień 2367 rok.
Dziewiąta misja na pokładzie USS Discovery”.
Dowódca: komandor porucznik Tagira
Okręt: USS Discovery”
Założenia: USS Discovery” otrzymał rozkaz udania się na stację badawczą na planecie Xerxes IV w celu zabrania wyników badań z bazy naukowej. W trakcie misji do USS Discovery” dotarła wiadomość o wybuchu klingońskiej wojny domowej w związku z czym rozkazy zostały zmienione i USS Discovery” ruszył na granice Imperium Klingońskiego w celu dołączenia do floty która oczekiwała w gotowości na dalszy rozwój wypadków. Jako że naukowcy ze stacji na Xerxesie IV pracujący nad syndromem imurodycznym dokonali przełomu kapitan Potrikos postanowała wysłać prom w celu zabrania ze stacji wyników badań.
Przebieg: Prom pod dowództwem komandor porucznik Tagiry wchodząc w atmosferę Xerksesa IV wpadł w pierwszą falę nadchodzącej burzy jonowej która uszkodziła prom zmuszają do awaryjnego lądowania podczas którego odniósł on znaczne uszkodzenia. Po awaryjnym lądowaniu załoga została zaatakowana przez humanoidalne istoty przypominające prymitywnych ludzi. Istoty były ubrane w strzępki ubrań naukowców a jedna było uzbrojona w fazer typu pierwszego. Załoga doszła do wniosku że jest to załoga stacji badawczej w jakiś sposób poddana procesowi dewolucji. Powagę sytuacji pogłębiał fakt że za 20 godzin na planetę miała uderzyć burza jonowa która w tym rejonie mogła trwać wiele miesięcy więc postanowiono jak najszybciej naprawić prom oraz ewakuować załogę stacji. Po dotarciu do bazy przypuszczenia załogi potwierdziły się. Dowódca stacji dr Heidi Schipp, wyjaśniła załodze że burza jonowa zareagowała w jakiś sposób z miejscową florą powodując proces deewolucji. Dr Schnip z nieznanych przyczyn opierała się procesowi najdłużej ale również zaczęła wykazywać jego symptomy. W ciągu pozostałych 15 godzin załoga rozdzieliła się i przystąpiła do działań mających na celu ewakuację stacji. Porucznik Dumas po uzyskaniu ze stacji części zamiennych udał się do promu gdzie dokonał niezbędnych napraw, komandor porucznik Tagira przeprowadziła operację na jednym z naukowców dr Jasperze Conradzie oraz dokładnie przebadała dr Schipp uzyskując kluczowe informacje które pozwoliły zrozumieć przyczynę powodującą deewolucję oraz znaleźć lekarstwo. W tym czasie porucznik Ardett zbierał na planecie brakujące okazy służące ukończeniu badań nad syndromem imurodycznym. Po powrocie wraz z komandor porucznik Tagirą skonstruowali emiter który posłużył do wysłania fal które zastopowały proces deewolucji. Dysponując naprawionym promem załoga zabrała wszystkich naukowców ze stacji i uciekła wraz z wynikami badań na sekundy przed głównym uderzeniem burzy jonowej.

Uczestnicy:
komandor porucznik Tagira
porucznik Dumas
porucznik Ardett

Uwagi: Mimo krótkiego czasu misja została przeprowadzona wzorcowo i wszystkie jej założenia zostały spełnione. Cała załoga została przedstawiona do pochwał.

The Rescue at Xerxes IV

Star Trek LUG Campaign Archie80