Enemy You Know

Marzec 2367 rok.
Szósta misja na pokładzie USS “Discovery”.
Dowódca: porucznik Tagira
Okręt: USS “Discovery”
Założenia: USS “Discovery” przebywał na orbicie Vulcana gdzie część załogi brała udział w XV Vulkańskiej Konferencji Archeologicznej a reszta przebywała na przepustkach.
Przebieg: W trakcie przepustki w stolicy Vulcana, ShirKahr, chorąża McHugh usłyszała jak młoda vulkanka pozdrawia kogoś w języku Romulan. Natychmiast przystapiła do aresztowania. Po interwencji załogi domniemanemu szpiegowi udało się jednak uciec. Z załogą skontaktował się wtedy Silak, agant V’Sharu prosząc o pomoc w identyfikacji i złapaniu szpiega. Po przeprowadzeniu sledztwa załoga ustaliła iż szpieg to studentka nazywająca się T’Lau i należy do większej organizacji której liderem jest dr Virel. Razem z Silakiem dokonali rewizji w domu Virela w trakcie spotkania ze swoimi współkonspiratorami. Wtedy okzało się iż konspiratorzy nie są romulańskimi szpiegami ale członkami Ruchu Unifikacyjnego ambasadora Spocka. Prawdziwym romulańskim szpiegiem był jednak Silak któremu udało się przeniknąć do vulkańskiego kontrwywiadu. Silak wziął w niewolę członków Ruchu i transportował się w nieznane miejsce. Dzięki skanerom z USS “Discovery” udało się jednak zlokalizować Silaka i pozostałych Romulan, unieszkodliwić ich i odbić członków Ruchu Unifikacyjnego.

Uczestnicy:
porucznik Tagira
Podporucznik Ardett
podporucznik Dumas
podporucznik Melbru
chorąża McHugh
chorąży Kapino

Uwagi: Dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji udało się unieszkodliwić szpiega osadzonego w vulkańskim wywiadzie. Większość załogi otrzymała pochwały.

Enemy You Know

Star Trek LUG Campaign Archie80