Border Dispute

Czerwiec 2368 rok.
Dwunasta misja na pokładzie USS Discovery”.
Dowódca: komandor porucznik Tagira
Okręt: USS Discovery”
Założenia: USS Discovery” otrzymał sygnał ratunkowy od uszkodzonego okrętu USS “Nightingale” który przez błąd nawigacyjny znalazł się po romulańskiej stronie Strefy Neutralnej gdzie został ciężko ostrzelany. USS Discovery” ruszył na ratunek.
Przebieg: USS Discovery” przybył na sama granice Strefy Neutralnej gdzie tuz za nią znajdował się USS “Nightingale” oraz romulański Warbird. Romulanie upierali się że wezmą okręt w niewolę a członkowie załogi zostaną osądzeni na Romulusie jako podżegacze wojenni. Zezwolili jednak na wysłanie na pokład dwóch załogantów z USS Discovery” w celu dokonania niezbędnych napraw. W wyniku śledztwa przeprowadzonego przez załogę wypadową okazało się że całe zajście jest winą Romulan których szpieg uszkodził sensor nawigacyjny i zmienił kurs statku tak aby wpadł w romulańską pułapkę. Działanie to miało na celu wykradzenie danych o sensorach nowych okrętów klasy Nova. Dzięki wyjątkowej pomysłowości załogi wypadowej plan romulan spełzł na niczym do tego zostali oni wyprowadzeni w taki w pole w taki sposób że zezwolili na ucieczkę USS “Nightingale” poza Strefę Neutralną zachowując twarz a ponadto myśląc że są w posiadaniu tajnych danych.

Uczestnicy:
komandor porucznik Tagira
porucznik Dumas

Uwagi: Załoga wypadowa wypełniła bardzo ciężką misję wzorowo unikając konfliktu i otwartej wojny z Imperium Romulańskim, ratując okręt Federacji oraz wyprowadziła w pole romulański wywiad. Kapitan Potrikos wystąpiła o odznaczenia dla członków Załogi Wypadowej które zostały przyznane.

Border Dispute

Star Trek LUG Campaign Archie80