Biological Clock

Grudzień 2368 rok.
Pietnasta misja na pokładzie USS Discovery”
Dowódca: komandor porucznik Tagira
Okręt: USS Discovery”
Założenia: USS Discovery” miał za zadanie zbadać niespotykane dotychczas poza przestrzenią emisje tetrionów występujące na planecie Optera IV.
Przebieg: USS Discovery” wysłał załogę wypadową na planetę Optera IV gdzie szybko ustalono że emisje są formą komunikacji inteligentnej rasy Opteran. Opteranie, insektoidalna rasa zamieszkująca podprzestrzeń zostali uwięzieni na planecie i wykorzystywani jako źródło tetrionów przez humanoidalną rasę Kavian. Kavianie za pomoca swoich urządzeń zablokowali opterianom możliwość otworzenia szczeliny prowadzącej w podprzestrzeń i przybywali na planetę raz na 74 lata aby zebrać nagromadzone cząstki tetrionowe, zgodnie z cyklem rozwojowym Opteran. Kavianie nie byli świadomi że Opteranie to inteligentna rasa i traktowali ich jak zwierzynę. Załoga wypadowa skonstruowała urządzenie dzięki któremu komunikacja z Opteranami stała się możliwa dzięki czemu uzyskano porozumienie między obydwoma rasami a Opterania mogli wrócić w podprzestrzeń.

Uczestnicy:
komandor porucznik Tagira
komandor porucznik Dumas
porucznik Ardett
chorąży Hawkes

Uwagi: Misja przeprowadzona sprawnie. Dzięki załodze wypadowej nawiązano pierwszy kontakt z Opteranami. Na szczególne wyróżnienie zasługuje postawa porucznika Ardetta oraz chorążego Hawkesa.

Biological Clock

Star Trek LUG Campaign Archie80