Battle at Wolf 359

Styczeń 2367 rok.
Dowódca: porucznik Tagira
Okręt: USS “Melbourne-A”
Założenia: W związku z sygnałem alarmowym omega czyli największym zagrożeniem dla Federacji, wszystkie okręty w odległości operacyjnej od sytemu Wolf 359 miały stawic się w celu odparcia inwazji Borg. W tym czasie będący w trakcie dekomisjonowania USS “Melbourne-A” został zaokrętowany przez kadetów i personel Bazy Gwiezdnej 235 i pod dowództwem porucznik Tagiry udał się do Wolf 359 gdzie dołączył do sił wiceadmirała Hansona.
Przebieg: Po dołączeniu do sił głównych składających się z 42 okrętów wykryty został Sześcian Borg dowodzony przez Locutusa, zmierzający zniszczyć Ziemię. Hanson wydał rozkaz do ataku, niestety były one nieskuteczne i nie wyrzadzały Borg większej szkody. Okrety Gwiezdnej Floty zostały szybko zdziesiątkowane i rozpoczeła się masakra w której Federacja straciła trzydzieści dziewieć okrętów i jedenaście tysięcy ofiar. Po dostrzeżeniu wyłomu w obronie Borg porucznik Tagira nakazała separację spodka i staranowanie Sześcianu spodkiem podejrzewając że spodek USS “Melbourne-A” jako nieuzbrojony zdoła podlecieć blisko okrętu Borg. Plan jednak został udaremniony, spodek złapany w promień ściągający a trójka załogi która pozostała w spodku wzięta w niewolę i przygotowana do asymilacji. Po odzyskaniu przytomności i zażegnaniu próby asymilacji załoga odkryła że znajdują się w systemie Sol a Borg przystępują do ostatecznego ataku na Ziemię. Załoga ustaliła także że Locutus został porwany przez USS “Enterprise-D” który był jedynym sprawnym okrętem na Sol. Po nawiązaniu kontaktu z komandorem porucznikiem Datą, załoga zdołała wcielić w życie plan ustalony przez komandora Rikera i zdeaktywowała urządzenie do blokady sygnałów zewnętrznych w Sześcianie Borg. Dzięki temu USS Enterprise-D” wysłał sygnał podprzestrzenny pochodzący od Locutusa którego poddano deasymilacji który nakazywał Borg przejść w stan regeneracji. Wtedy USS Enterprise-D” dokonał ataku torpedami protonowymi na Sześcian Borg ostatecznie go niszcząc. Załoga została uratowana dzieki nadzwyczjnym zdolnościom starszego bosmana O’Briena który zdołał w porę namierzyć sygnał załogi i transportować ich na USS Enterprise-D”.

Uczestnicy:
porucznik Tagira
Podporucznik Ardett
podporucznik Dumas
chorąży Kin

Uwagi: Dzięki doskonałemu zgraniu załogi USS “Melbourne-A” i USS Enterprise-D” Sześcian Borg został zniszczony a widmo asymilacji oddalone. Poświęcenie i ostateczna ofiara złożona przez wiceadmirała Hansona i jego zespół pozwoliła USS Enterprise-D” na doścignięcie Sześcianu i zniszczenie go. W uznaniu ich waleczności Dowództwo Gwiezdnej Floty ustanowiło medal pamiątkowy “Battle at Wolf 359 Medal”

Battle at Wolf 359

Star Trek LUG Campaign Archie80