Star Trek LUG Campaign

Raport 20

Kwiecień 2368

Kwiecień 2368 rok.
Jedenasta misja na pokładzie USS Discovery”.
Dowódca: komandor porucznik Tagira
Okręt: USS Discovery”
Założenia: USS Discovery” udał się na poszukiwania patrolowca “USS Susquehanna” który zaginął gdzieś w Przestrzeni Shackeltona.
Przebieg: Po dotarciu do Mgławicy Carina którą badał USS “Susqehanna” kapitan Potrikos postanowiła wysłać załogę wypadową na pobliską niezamieszkałą planetę Seku VI skąd dochodziły sygnały combadge dwóch załogantów USS “Susquehanny”. Załoga wypadowa transportowała się na powierzchnie planety gdzie od razu została zaatakowana przez Romulan. Po unieszkodliwieniu Romulan załoga wypadowa skontaktowała się z USS “Discovery” który nakazał kontynuować poszukiwania załogantów sam udając się nowo odnalezionym śladem patrolowca odkrytym w głębi mgławicy. Załoga wypadowa zdana na własne siły zaczęła badać ślady na powierzchni planety. Oprócz sygnałów combadge załogantów interesujące wydały się również słup dymu znajdujący się kilka kilometrów od miejsca transportowania się załogi wypadowej oraz dziwny sygnał obcego pochodzenia. Po dotarciu na miejsce sygnałów combadge załoga znalazła dwa trupy załogantów USS “Susqehanna” którzy zgineli najprawdopodobniej w wyniku błędu transportera który został zakłócony przez obcy sygnał.
Słup dymu okazał się wrakiem romulańskiego promu którego układ sterujący został zakłócony przez obcy sygnał co było powodem jego rozbicia. Na miejscu katastrofy odnaleziono ciała sześciu Romulan oraz ślady kolejnych prowadzące w stronę źródła obcego sygnału. Po dotarciu w pobliże źródła załoga wypadowa odkryła niewielką osadę górniczą oraz około 30 ziemskich górników kolonistów. Przywódca górników Ero Dranell wytłumaczył załodze że prowadzono tu prace zwiadowcze które często nie są zgłaszane władzom dlatego Gwiezdna Flota nic o nich nie wiedziała. W trakcie prac odkrywkowych górnicy odnaleźli dziwne urządzenie i przypadkowo je włączyli w wyniku czego zaczęło emitować sygnał który uszkodził promy co uwięziło kolonistów na planecie. Załoga wypadowa dotarła do starożytnego artefaktu i wyłączyła urządzenie w tym samym jednak czasie pozostali przy życiu Romulanie wzięli większość górników do niewoli żądając wydania artefaktu. Załoga wypadowa zdołała przekonać Romulan że urządzenie obcych nie jest bronią tylko starożytnym urządzeniem nawigacyjnym i zapobiegła w ten sposób rozlewowi krwi. W międzyczasie USS “Discovery” odnalazł zaginiony patrolowiec i wrócił na orbitę Seku VI. Załoga, górnicy oraz Romulanie zostali ewakuowani.

Uczestnicy:
komandor porucznik Tagira
podporucznik Keneth

Uwagi: Załoga wypadowa wypełniła misję wzorowo unikając konfliktu i otwartej wojny z Imperium Romulańskim. Kapitan Potrikos wystąpiła o odznaczenia dla członków Załogi Wypadowej które zostały przyznane.

Comments

Archie80

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.