Star Trek LUG Campaign

Raport 19

Luty 2368

Luty 2368 rok.
Dziesiąta misja na pokładzie USS Discovery”.
Dowódca: komandor porucznik Tagira
Okręt: USS Discovery”
Założenia: USS Discovery” odebrał ziemski sygnał alarmowy pochodzący z przed 200 lat, z czasów wojny ziemsko-romulańskiej. Kapitan Potrikos nakazała udanie się do nieskatalogowanego systemu gwiezdnego skąd pochodził sygnał i zbadanie go.
Przebieg: Po dotarciu do systemu okazało się że sygnał pochodzi ziemskiego promu używanego na okrętach klasy NX. Prom wylądował na planecie klasy M na której szalały trzesienia ziemi i tsunami spowodowane orbitującym wokół planet niestabilnym wormholem. W epicentrum wormhola znajdował się dziwny obiekt o nieznanym pochodzeniu. Obiekt powodował silne zaburzenia temporalno-grawitacyjne i zaczął przyciągać USS “Discovery” do siebie grożąc zniszczeniem okrętu. Załoga wypadowa w składzie komandor porucznik Tagira i porucznik Dumas udała się na powierzchnie planety gdzie oprócz promu odkryła też rozbity romulański okręt oraz jedynego ocalałego, na wpół oszalałego porucznika Johna Kearny’go, oficera uzbroenia z NX-05 “Atlantis”. NX-05 “Atlantis” zaginął w trakcie wojny ziemsko-romulańskiej ponad 200 lat temu ale jak zdołano ustalić dla Kearny’go mineło tylko 6 lat. Kearny zosatał wysłany promem żeby spróbować odzyskać technologie z rozbitego romulańskiego okrętu po tym jak NX-05 “Atlantis” zniszczył go w bitwie. Niebieski mech który występował na planecie uszkodził prom i zabił dwóch pozostałych załogantów a Kearny utracił kontakt z NX-05 “Atlantis” i stał się rozbitkiem na planecie. Po powrocie na USS “Discovery” okazało się że przyciąganie grawitacyjne obcego obiektu jest zbyt silne i pcha USS “DIscovery” ku centrum wormhola gdzie zostałby z pewnością rozerwany na strzępy. Próby wyrwania się nie przyniosły rezultatu jednakże w miarę zbliżania się do centrum wormhola wykryto na wpół zniszczony NX-05 “Atlantis” uwięziony niedaleko obcego obiektu. Po wyczerpaniu wszystkich alternatyw postanowiono wysłać załogę wypadową na NX-05 “Atlantis” w składzie komandor porucznik Tagira i porucznik Dumas. Po dotarciu na okręt okazało się że dla załogi Atlantis mineło 2 lata odkąd wysłali prom na planetę po pokonaniu romulańskiego okrętu. Zaraz potem zostali wciągnięci wormhole i stracili panowanie nad okrętem. Najprawdopodobniej z dylatacje czasowe odpowiedzialny był obcy obiekt. Załoga Atlantis została zaatakowana przez obcą istotę która potrafiła wnikać w załogantów i przejmować nad nimi kontrolę. W dość szybkim czasie załoganci podzielili się na trzy wrogie obozy oskarżające się nawzajem o bycie lub współpracę z obcym. W momencie przybycia załogi wypadowej na pokładzie trwała regularna wojna a wśród załogi uwypukliły się najgorsze cechy ludzkości. Mord, skrytobójstwo, nieetyczne eksperymenty medyczne były na porządku dziennym. Mimo to załodze udało się pogodzić zwaśnione stronnictwa, odnaleźć obcego który okazał się być nieszkodliwy a zdarzenia które spowodował były wypadkiem. Po przetransportowaniu pozostałej przy życiu załogi NX-05 “Atlantis” na pokład USS “Discovery” opracowano plan który miał zamknąć wormhole i pozwolić wydostać się USS “Discovery”. NX-05 “Atlantis” został zmieniony w bombę którą zdetonowano w epicentrum wormhola co spowodowało jego zamknięcie i umożliwiło powrót obcego do swojej galaktyki oraz uwolniło USS “Discovery”.

Uczestnicy:
komandor porucznik Tagira
porucznik Dumas

Uwagi: Załoga wypadowa wypełniła misję wzorowo i została przedstawiona do odznaczeń. Załoganci NX-05 “Atlantis” po uzyskaniu pomocy psychologicznej zaadaptowali się do nowych warunków życia w 24 stuleciu. Część została osądzona i skazana za swoje zbrodnie, ci którzy okazali się niewinni wstąpili w większości do Gwiezdnej Floty.

Comments

Archie80

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.